Wysoka Jakość


   Na dobry portret, niezależnie czy tworzony ołówkiem, węglem, pastelami czy farbą olejną, składają się nie tylko umiejętności artysty (zwane przez niektórych talentem), doświadczenie czy pomysł. Niemal równie ważne są materiały, jakimi twórca posługuje się w trakcie swojej pracy. Mówiąc krótko: jakość ponad wszystko.

   Nawet najlepszy artysta nie będzie przecież zadowolony ze swojego dzieła, jeśli użyje farb słabej jakości, które nie będą się dobrze rozprowadzać na płótnie. Nie można również porównywać zwykłych białych kartek do profesjonalnego szkicownika. To właśnie takie, na pozór dość drobne, elementy mają wielki wpływ na efekt końcowy, jakim jest udany portret.

   Jak wyglądają podstawowe przybory artysty tworzącego portrety? To pełny przekrój dobrej jakości ołówków: od bardzo miękkich do bardzo twardych. Do tego kredki, pastele, węgle w ołówku i sztyfcie, tusze kreślarskie, profesjonalne pastele oraz szkicownik najlepszej jakości. Tylko taki zestaw daje mi pewność, że tworzony przeze mnie portret zadowoli nawet najbardziej wymagających klientów.

   Całkowicie odrębną kwestią są oczywiście farby. Najbardziej lubię używać farb olejnych – perfekcyjnie pokrywają one płótno, mają olbrzymią gamę kolorystyczną pozwalającą oddać każdy odcień skóry bądź ubrania osoby portretowanej, a ponadto pomagają w uzyskaniu pięknego efektu końcowego. Nie ma jednak dobrej farby olejnej bez świetnej jakości pędzli. Nie warto na nich oszczędzać – te gorszej jakości mogą tracić włosie czy zostawiać nieestetyczne ślady na portrecie. Podobnie ważne jest dobrze zagruntowane płótno. Taki profesjonalny, dobry jakościowo zestaw może nie zagwarantuje nam udanego efektu końcowego, ale z pewnością bardzo pomoże w jego tworzeniu.

    Od lat stawiam tylko na dobrej jakości materiały i akcesoria sprawdzonych, renomowanych firm. Dzięki temu każdy mój klient może mieć pewność, że portret, który zamówi, będzie przez długi czas cieszył jego oczy. 

Chronione prawa autorskie. Proszę o nie wykorzystywanie zdjęć obrazów i grafik lub ich fragmentów bez wcześniejszego kontaktu z autorem