Portret realistyczny


Portrety najbliższych, grupowe portrety ukochanej rodziny, wizerunki bliskich, którzy zdążyli już od nas odejść – nie da się przecenić mocy, jaką ma w sobie namalowany portret. Zatrzymuje chwile, ukazuje piękno wspomnień, pomaga wracać pamięcią do najszczęśliwszych momentów naszego życia. Jest mniej ulotny niż wspomnienia i bardziej namacalny niż fotografie zebrane na dysku komputera. Jeśli jednak moc portretu ma mieć takie działanie, musi być on wykonany z wyjątkową starannością i dbałością o każdy, nawet najmniejszy detal. Musi być niezwykle realistyczny.

   Portret, który chwyta za serce i przywołuje wspomnienia musi mieć w sobie to „coś”. Czasem jest to maleńki detal, jak perfekcyjnie pokazany zawadiacki błysk w oku sześciolatka, którego portret będzie zdobił główną ścianę w domu dumnej babci. Innym razem będzie to miłość i oddanie płynące ze ślubnego portretu zakochanej pary. Takie drobiazgi dobry artysta zauważy od razu i z pewnością odpowiednio je wyeksponuje, tworząc na zamówienie niezwykle realistyczny portret.

   Jako twórca stosuję się do kilku zasad, które pomagają mi tworzyć niezwykle realne portrety. Przede wszystkim to odpowiednie zdjęcie, na podstawie którego stworzę obraz. Fotografia musi być wyraźna i dobrej jakości. Muszą być widoczne cechy charakterystyczne głównego jej bohatera, jak na przykład szeroki uśmiech, długie rzęsy czy rumiane policzki. Ważne są także detale, które najbardziej kojarzą się z daną osobą. Jeśli ukochany dziadek palił fajkę, dlaczego nie miałaby się ona znaleźć na obrazie? Jeśli portretowana siostra nosi charakterystyczną biżuterię, może warto na obrazie pokazać również ten element tak kojarzący się z jej osobą?

   Portrety realistyczne na zamówienie, które najchętniej tworzę, mają za zadanie ukazać daną osobę, nie tylko jej fizyczne podobieństwo, ale również stan emocjonalny oraz osobowość. Te trzy aspekty uchwycone przy pomocy farb oraz pędzla zapewniają doskonały efekt końcowy, który cieszy moich klientów przez wiele lat. 

Chronione prawa autorskie. Proszę o nie wykorzystywanie zdjęć obrazów i grafik lub ich fragmentów bez wcześniejszego kontaktu z autorem