Dlaczego portret?


   To pamiątka na całe życie, trwalsza niż zdjęcie, wyjątkowa. Na płótnie potrafię zatrzymać ważne dla Ciebie wspomnienie czy ukochaną osobę. Kiedyś portret na zamówienie zarezerwowany był tylko dla władców czy arystokratów. Obecnie taką pamiątkę może mieć każdy. Może to być kolorowy portret olejny, w odcieniach sepii, szaro-biały czy naszkicowany. Niezależnie od techniki, portret Twój lub bliskiej Ci osoby wydobędzie najważniejsze i najpiękniejsze cechy. Charakterystyczny błysk w oku? Dołeczki w policzkach pojawiające się w trakcie uśmiechania? Mój pędzel już na zawsze zatrzyma na płótnie ten piękny moment.

   Dzięki wielkiej popularności aparatów fotograficznych, nawet tych w telefonach komórkowych, każdy z nas ma mnóstwo zdjęć. Foldery z fotografiami zajmują nasz komputer, jednak niewiele osób je wywołuje, wkłada w albumy i swoje wspomnienia ma w takiej „fizycznej” formie. Portret, który zawiśnie na ścianie czy zostanie podarowany jako prezent, to całkiem co innego. Nie można go przypadkowo wykasować z dysku i utracić pięknego wspomnienia. To portret na zamówienie, więc jest wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju, nie do odtworzenia. To nie sklepowa grafika drukowana masowo czy obraz zakupiony w osiedlowym markecie. Portret wiszący na ścianie opowiada historię Twoją, Twojej rodziny, pokazuje, jak bardzo jesteście wyjątkowi i niepowtarzalni.

    Tworzę portret ze zdjęcia dostarczonego mi przez klienta. Dzięki temu osoba portretowana nie musi spędzić nieruchomo kilku godzin, a dodatkowo sama wybiera fotografię, co daje jej komfort i pewność, że prezentuje się tak, jak najbardziej lubi. Każda nowa twarz do namalowania to dla mnie nowe, ekscytujące wyzwanie. Każda twarz to odrębna historia w którą wkładam całe moje serce.  

Chronione prawa autorskie. Proszę o nie wykorzystywanie zdjęć obrazów i grafik lub ich fragmentów bez wcześniejszego kontaktu z autorem